Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Како стојат младинските екипи на ФК Вардар на табелата, после одиграни 13.кола
Како стојат младинските екипи на ФК Вардар на табелата, после одиграни 13.кола

Како стојат младинските екипи на ФК Вардар на табелата, после одиграни 13.кола

Како изгледаат табелите во младинските фудбалски лиги после комплетирање на 13.коло. Младинците на Вардар продолжуваат да се борат за шампионската титула, одржувајќи го чекорот со првопласираниот тим на Македонија Ѓ.П.

Погледнете ги табелите во сите четири генерации.

Помлада пионерска Супер лига

pomladi

Пионерска Супер лига

pioneri

Кадетска Супер лига

kadeti

Младинска Супер лига

mladinci