Saturday ,30 September 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 6)

У-17

Седум играчи од младинската школа на ФК Вардар, добија повик за настап во националните репрезентации

333437941_713574060513758_6807360009232933328_n

Репрезентативни покани за младите вардарови играчи. Македонија У16 во периодот од 20.03-26.03 во Албена (Бугарија) ќе се натпреварува на УЕФА развоен турнир, со соодветните репрезентации на Бугарија, Косово и Гибралтар. За овие натпревари, селекторот на Македонија, Дашмир Беари, од Вардар ги повика Лука Атанасовски, Златко Радески и Емир Шаботиќ. Македонија У17 на 25.03 и 27.03 во Скопје ќе одигра контролни ... Read More »

Вардар и Шкендија освоија по 6 бодови, во меѓусебните дерби натпревари од 14.коло

306575797_5410147052365430_4757190609630971501_n

Изминатиов викенд се играа натпревари од 14.коло во младинските фудбалски лиги. Вардар играше дерби со екипата на Шкендија и оствари половичен успех од две победи и два порази. До три бода дојдоа пинерите и младинците, додека бевме поразени на дуелите со помладите пионери и кадетите. Во ова коло не се одигра само дуелот меѓу екипите на Академија Пандев и Брегалница, ... Read More »

Победа за пионерите во дербито со Шкендија, пораз за помладите пионери

336507115_519313486830951_4370014634042185741_n

Победа за пионерите и пораз за пом.пионери на дуелите со Шкендија. Вардар во пионерскиот дуел беше подобар од тетовчани со резултат 1:0 (1:0) Вардар: Краљевски Максим, Цековски Давид, Алексовски Дамјан, Туша Харбин, Цониќ Максим , Гаштаров Матеј , Танчев Михаил, Николовски Марко, Ѓорѓиевски Матеј, Јанкоски Драган и Бектеши Хабиб. Пионерите, денес одиграа одличен натпревар во кој доминираа од почетокот до ... Read More »

Големи три бода за младинците во дербито со Шкендија, кадетите се поразени

333711029_785472909800144_8375948028577657039_n

Младинците со три бода се враќаат од Тетово, кадетите поразени од екипата на Шкендија. Денес во Тетово се играа натпревари од 14.коло меѓу екипите на Вардар и Шкендија, во рамките на кадетската и младинската Супер Лига. Кадетите се поразени од екипата на Шкендија со резултат 2:0 (0:0). Имавме свои обиди во првиот дел од натпреварот, преку Кристијан Галевски кои за ... Read More »

Познати противниците за младите екипи на ФК Вардар, во 1/4 финалето на Купот

295113925_103273599139757_749505643900084959_n

Младинските екипи на ФК Вардар ги дознаа противниците во 1/4 финалето на Купот. Помладите пионери и кадетите за противник го добија тимот на Кул, додека пионерите ќе играат со екипата на Шкупи. Помладите пионери и пионерите ќе гостуваат на своите противници, додека кадетите ќе бидат домаќини. Само еден натпревар ќе се игра, а победникот ќе се пласира во 1/2 финалето на ... Read More »

Како стојат младинските екипи на ФК Вардар на табелата, после одиграни 13.кола

295113925_103273599139757_749505643900084959_n

Како изгледаат табелите во младинските фудбалски лиги после комплетирање на 13.коло. Младинците на Вардар продолжуваат да се борат за шампионската титула, одржувајќи го чекорот со првопласираниот тим на Македонија Ѓ.П. Погледнете ги табелите во сите четири генерации. Помлада пионерска Супер лига Пионерска Супер лига Кадетска Супер лига Младинска Супер лига Read More »

Комплетирано 13.коло во младинските фудбалски лиги

334735246_5940275279355704_8172245046568111551_n

Младинските екипи на ФК Вардар во 13.коло за противник ја имаа екипата на Милано од Куманово. Пионерските екипи и кадетите одиграа со нерешен резултат, додека до победа стигнаа младинците. Комплетни резултати од одиграното 13.коло во сите четири категории: Помлада пионерска Супер лига Охрид – Пелистер  1:1 Победа – Академија Пандев  4:1 Брегалница – Шкупи  3:1 Кул – Македонија Ѓ.П  0:3 ... Read More »

Натпреварите на пионерските екипи против Милано завршија со нерешен резултат

330340908_166237459562409_1674005862906364238_n

Пионерските екипи на ФК Вардар одиграа со нерешен резултат, на денешните натпревари од 13.првенствено коло кои се одиграа во Куманово. Помладите пионери на Милано и Вардар одиграа со резултат 2:2 (2:1). Екипата на Милано прва успеа да го отвори резултатот со гол во 15.минута од натпреварот, но нивната радост не траеше долго време, со оглед дека во 19.минута ние израмнивме ... Read More »

Младинските екипи на ФК Вардар за следен противник го имаат Милано

334907675_900400198043959_8910667784504559604_n

Во рамките на 13.првенствено коло во Супер Лига, нашите младински екипи за противник ја имаат екипата на Милано од Куманово. Кадетите и младинците во сабота (11.03) на теренот во Пржино се домаќини на овој противник, натпревари кои ќе започнат во термините од 10:00 и 12:00 часот. Во недела (12.03), со пионерските екипим гостуваме на градскиот стадион во Куманово кај Милано. ... Read More »

Се одигра првото пролетно коло во младинската Супер Лига

330362168_532879395581819_3605604992183595965_n

Изминатиов викенд стартуваше пролетниот дел во младинската фудбалска Супер Лига. Наш противник беше екипата на Кул. До победи дојдоа помладите пионери и младинците, пионерите одиграа со нерешен резултат, додека единствено бевме поразени со кадетите. Во првото пролето коло одложени беа само дуелите на Работнички и Милано, во пионерските лиги. Помлада пионерска Супер лига Шкендија – Охрид  5:3 Работнички – Милано ... Read More »