Thursday ,19 April 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 5)

У-17

Пионерите на ФК Вардар се полуфиналисти во Купот, совладана Македонија Ѓ.П и на реваншот

4

Денес на теренот на Академијата се одигра реванш натпреварот од 1/4 во купот, кај генерацијата родени “2001“ година. Вардар успеа да слави и на реваншот против Македонија Ѓ.П, овој пат со резултат од 3:1. Тренерот Тодоровски стартуваше со следниве 11-сетмина: Андов, Николов, Ѓурковски, Манасиевски, Спировски, Димоски, Андоновски, Илиевски, Хасановиќ Игнатов, Ибиши. Добрата предност на Вардар од првиот натпревар одигран во ... Read More »

Четири генерации на ФК Вардар ги играат реванш натпреварите од 1/4 на националниот куп

25

Во среда и четврток ќе бидат одиграни реванш натпреварите од четврфиналето на купот, кај младинските фудбалски категории. Четири екипи на ФК Вардар имаат можност да се пласираат во полуфиналето на националниот куп, а постигнатите резултати од првите натпревари даваат надеж за такво нешто. Во среда со почеток од 10 часот реванш натпреварот ќе го одигра генерацијата “2003“ на ФК Вардар, ... Read More »

(Фотогалерија) Момците на Рап-Тап, пионерите на Вардар го прегазија Работнички во дербито

15

Вчера, пионерите на фудбалскиот клуб  Вардар дојдоа до нова победа во лигата, тие  на теренот на Академијата во дербито го совладаа својот градски ривал, тимот на Работнички. На натпревар полн со возбудувања, неспортско однесување на противникот, црвени картони и инциденти, на крајот Вардар ги освои трите бодови од овој меч. Ние на натпреварот победивме со високи 3-0, извештај од овој ... Read More »

Матеј Андов: Победата против Работнички и незатресената мрежа, се најубав подарок за мојот 16-ти роденден

b2

Натпреварот кој требаше да биде биде дерби кај генерацијата родени “2001“ година, го засенија немили сцени на теренот. Сепак на крајот Вардар ги освои сите три бода, откако целосно го надигра противникот и го совлада со резултат од 3:0, кој изледа не знае да прифати пораз и спортски да честита на победникот. Така беше и минатата сезона и тоа на ... Read More »

Работнички на колена, Вардар го доби пионерското дерби и со наведнати глави го испрати противникот

3ka

Пионерите на ФК Вардар стигнаа до нова победа во првенстото, откако денес на теренот на Академијата го совладаа својот градски ривал, тимот на Работнички. На натпревар полн со возбудувања, неспортско однесување на противникот, црвени картони и инциденти, на крајот Вардар ги освои трите бодови од овој меч. Тренерот Тодоровски стартуваше со следните 11-сетмина: Андов, Ѓурковски, Манасиевски, Спировски, Николов, Ристовски, Андоновски, Игнатов, ... Read More »

Градско фудбалско дерби помеѓу Вардар и Работнички, во 11 првенствено коло кај младинските категории

1149

Во сабота и недела продолжуваат натпреварите во првенството на младинските фудбалски категории. Противник за генерациите на ФК Вардар, ќе биде екипата на Работнички. Веќе започна вториот круг на натпреварување, а во ова коло ќе гледаме дерби помеѓу Вардар и Работнички. Во недела пионерските екипи се домаќини на теренот на Академијата, додека во сабота, кадетите и младинците на Вардар се условно ... Read More »

(Фотогалерија) Пионерите на ФК Вардар триумфално со ФК Ренова

23167748_10210689047364523_2460704839422752764_n

Вчера пионерите на фудбалскиот клуб Вардар стигнаа до својата трета победа во првенството, а прва на домашен терен. Избраниците на Сашо Тодоровски денес на теренот на Академијата ја совладаа екипата на Ренова со резултат 3:0, со голови во првото полувреме. Read More »

Прва домашна победа за пионерите на ФК Вардар, со три погодоци во првото полувреме совладана екипата на Ренова

1

Пионерите на фудбалскиот клуб Вардар стигнаа до својата трета победа во првенството, а прва на домашен терен. Избраниците на Сашо Тодоровски денес на теренот на академијата ја совладаа екипата на Ренова со резултат 3:0, со голови во првото полувреме. ФК Вардар: Андов, Ѓурковски, Манасиевски, Николов, Мартин Спировски, Илиевски, Андоновски, Димоски, Хасановиќ, Ибиши, Игнатов Уште од првата минута на натпреварот започнаве ... Read More »

Пионерските екипи домаќини на Ренова, одложено колото за кадетите и младинците поради репрезентативни обврски

2137

Во сабота своето десетто пренствено коло ќе го одиграат пионерските екипи на фудбалскиот клуб Вардар против екипата на Ренова, додека натпреварите на кадетите и младинците се одложени на 29-ти ноември поради репрезентативни  настапи. Пионерските екипи се домаќини на теренот на Aкадемијата, а дуелите со Ренова започнуваат од 10 и 12 часот. Со натпреварите против Ренова започнува вториот круг на натпреварување. ... Read More »

Леонид Игнатов ја “матираше“ Македонија Ѓ.П, пионерите на ФК Вардар со значајна предност пред реваншот од 1/4 на купот

z4

Пионерите на фудбалскиот клуб Вардар со една “нога“ се во полуфиналето на националниот куп, откако утрово на теренот на Ѓорче, ја победија екипата на Македонија Ѓ.П со резултат од 0:2. Тренерот Тодоровски стартуваше со следниве 11-сетмина: Андов, Петејчук, Мартин Спировски, Илиевски, Ѓурковски, Манасиевски, Хасановиќ, Ристовски, Омерагиќ, Андоновски и Игнатов. Иако триумфиравме со резултта 0:2, избраниците на Сашо Тодоровски има за ... Read More »