Monday ,22 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 > Давор Лефковски и Нуман Ајетовиќ настапија за Македонија У17, во минималниот пораз од Романија
Давор Лефковски и Нуман Ајетовиќ настапија за Македонија У17, во минималниот пораз од Романија

Давор Лефковски и Нуман Ајетовиќ настапија за Македонија У17, во минималниот пораз од Романија

Македонската фудбалска репрезентација до 17 години го загуби првиот контролен натпревар во Скопје од соодветната репрезентација на Романија. Противникот успеа на крајот да стигне до минимална победа изразена со резултат 2:3.

Двајцата вардарови играчи кои се дел од оваа млада репрезентација на Македонија, Давор Лефковски и Нуман Ајетовиќ, влегоа во игра во вториот дел од натпреварот.

Двете репрезентиции во понеделник ќе одиграат уште една контролка.