Tuesday ,16 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Вардар и Шкендија освоија по 6 бодови, во меѓусебните дерби натпревари од 14.коло
Вардар и Шкендија освоија по 6 бодови, во меѓусебните дерби натпревари од 14.коло

Вардар и Шкендија освоија по 6 бодови, во меѓусебните дерби натпревари од 14.коло

Изминатиов викенд се играа натпревари од 14.коло во младинските фудбалски лиги. Вардар играше дерби со екипата на Шкендија и оствари половичен успех од две победи и два порази. До три бода дојдоа пинерите и младинците, додека бевме поразени на дуелите со помладите пионери и кадетите.

Во ова коло не се одигра само дуелот меѓу екипите на Академија Пандев и Брегалница, во пионерските лиги.

Помлада пионерска Супер Лига

Работнички – Охрид  1:0

Вардар – Шкендија  0:2

Македонија Ѓ.П – Милано  1:0

Шкупи – Кул  1:0

Академија Пандев – Брегалница (одложен)

Пелистер – Победа  2:1

Пионерска Супер Лига

Работнички – Охрид  1:0

Вардар – Шкендија  1:0

Македонија Ѓ.П – Милано  5:0

Шкупи – Кул  0:0

Академија Пандев – Брегалница (одложен)

Пелистер – Победа  4:0

Кадетска Супер Лига

Охрид – Работнички  2:5

Шкендија – Вардар  2:0

Милано – Македонија Ѓ.П  2:0

Кул – Шкупи  1:0

Брегалница – Академија Пандев  1:2

Победа – Пелистер  0:2

Младинска Супер Лига

Охрид – Работнички  0:3

Шкендија – Вардар  1:2

Милано – Македонија Ѓ.П  0:3

Кул – Шкупи  1:1

Брегалница – Академија Пандев  0:2

Победа – Пелистер  1:3