Friday ,23 February 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Познати екипите кои се пласираа на Ф4 турнирот во ракометниот Куп
Познати екипите кои се пласираа на Ф4 турнирот во ракометниот Куп

Познати екипите кои се пласираа на Ф4 турнирот во ракометниот Куп

Познати се екипите кои се пласираа на завршниот ракометен турнир во Купот на Р.Македонија. За трофејот ќе се борат екипите на Вардар, Еурофарм Пелистер, Пролет и Алкалоид.

Вардар успеа да излезе како победник во својата група, најпрво со триумф против Охрид, а потоа и против тимот на Скопје.

Завршниот турнир на Купот на Македонија ќе се одржи на 13 и 14 мај, а Ракометната федерација на Македонија дополнително ќе одреди каде ќе се играат полуфиналните и финалните натпревари.

Вардар е актуелен освојувач на Купот, откако минатата сезона во големото финале го победи тимот на Еурофарм Пелистер.