Thursday ,25 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 > Македонија У17 загуби од Грузија, Атанасовски и Шаботиќ одиграа цел натпревар
Македонија У17 загуби од Грузија, Атанасовски и Шаботиќ одиграа цел натпревар

Македонија У17 загуби од Грузија, Атанасовски и Шаботиќ одиграа цел натпревар

Македонија У17 загуби на првиот контролен натпревар од репрезентацијата на Грузија (1:0).

Лука Атанасовски кој е капитен на оваа млада репрезентација, како и Емир Шаботиќ го одиграа целиот натпревар, додека во игра во вториот дел влезе и Злате Радески.

Двете репрезентации утре ќе одиграат уште еден пријателски натпревар.