Thursday ,25 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 > Нов настап за вардаровите играчи, Македонија У17 и Грузија одиграа со нерешен резултат
Нов настап за вардаровите играчи, Македонија У17 и Грузија одиграа со нерешен резултат

Нов настап за вардаровите играчи, Македонија У17 и Грузија одиграа со нерешен резултат

Македонија У17 и Грузија ремизираа (1:1) на вториот контролен натпревар одигран во Тбилиси.

Нашите репрезентативци се до финишот на натпреварот биле во предност, но во 90.минута, грузијците успеале со удар од белата точка да го израмнат резултатот.

Емир Шаботиќ одигра цел натпревар, додека Лука Атанасовски поради повреда е заменет на полувреме. Злате Радески играше во вториот дел од натпреварот.