Tuesday ,27 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Вонредно коло во младинската фудбалска Супер Лига, Вардар за противник ја има Победа
Вонредно коло во младинската фудбалска Супер Лига, Вардар за противник ја има Победа

Вонредно коло во младинската фудбалска Супер Лига, Вардар за противник ја има Победа

Претстојниве денови ќе се одигра вонредно коло во младинските фудбалски лиги. Вардар за противник ќе ја има екипата на Победа.

Во вторник (29.10), пионерските екипи ќе гостуваат во Прилеп кај екипата на Победа. Натпреварите ќе се одиграат на игралиштетото со вештачка трева, во термините од 10:00 и 12:00 часот.

Во среда (30.10) во истите саатници, на Локомотива, ќе се одиграат натпреварите на кадетите и младинците против Победа.