Tuesday ,27 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Комплетни резултати од 10.коло во Супер Лигата, Вардар доминираше во соочувањето со Победа
Комплетни резултати од 10.коло во Супер Лигата, Вардар доминираше во соочувањето со Победа

Комплетни резултати од 10.коло во Супер Лигата, Вардар доминираше во соочувањето со Победа

Во рамките на 10.вонредно коло во Супер Лигата, Вардар одигра натпревари со екипата на Победа. Три наши екипи успеаа да стигнат до триумф во дуелите со овој противник, додека само пионерите одиграа со нерешен резултат.

Во продолжение погледнете ги комплетните резултати од 10.коло во Супер лигата.

Помлада пионерска Супер лига

Милано – Охрид  2:0

Кул – Шкендија  2:0

Брегалница – Работнички  2:2

Победа – Вардар  0:6

Пелистер – Македонија Ѓ.П  1:1

Академија Пандев – Шкупи  2:2

Пионерска Супер лига

Милано – Охрид  3:2

Кул – Шкендија  1:0

Брегалница – Работнички  2:0

Победа – Вардар   1:1

Пелистер – Македонија Ѓ.П  2:2

Академија Пандев – Шкупи  4:0

Кадетска Супер лига

Охрид – Милано  4:3

Шкендија – Кул  0:1

Работнички – Брегалница  3:2

Вардар – Победа  1:0

Македонија Ѓ.П – Пелистер  3:3

Шкупи – Академија Пандев  0:3

Младинска Супер лига

Охрид – Милано  0:0

Шкендија – Кул  9:0

Работнички – Брегалница  5:0

Вардар – Победа   1:0

Македонија Ѓ.П – Пелистер  2:1

Шкупи – Академија Пандев  3:1