Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > ФК Вардар со три генерации се пласираше во 1/4 финалето на младинскиот Куп на Р.Македонија
ФК Вардар со три генерации се пласираше во 1/4 финалето на младинскиот Куп на Р.Македонија

ФК Вардар со три генерации се пласираше во 1/4 финалето на младинскиот Куп на Р.Македонија

Изминативе два дена на програмата беа натпреварите од 1/8 финалето во младинскиот фудбалски Куп на Р.Македонија. Вардар успеа со три генерации да продолжи во 1/4 финалето на ова натпреварување.

Во продолжение погледнете ги резултатите и екипите кои се пласираа во следната елиминациска рунда.

Помлади пионери:

Брегалница – Академија Пандев  2:1

Њу Старс – Шкендија  0:5

Осогово – Шкупи   0:6

Охрид – Пелистер   1:1 ( пенали 9:10)

Милано – Македонија Ѓ.П  2:1

Ренова – Тетекс  5:2

Кул – Работнички  2:0

Вардар – Победа  4:1

Пионери:

Брегалница – Академија Пандев  0:0 ( пенали 9:8)

Њу Старс – Шкендија  4:2

Осогово – Шкупи  0:4

Охрид - Пелистер  1:5

Милано – Македонија Ѓ.П  1:4

Ренова – Тетекс   2:0

Кул – Работнички  1:3

Вардар – Победа  2:1

Кадети:

Академија Пандев – Брегалница  1:4

Шкендија – Њу Старс  2:1

Шкупи – Осогово   6:0

Пелистер – Охрид  5:2

Македонија Ѓ.П – Милано  2:3

Тетекс – Ренова  0:0  ( 5:6 пенали)

Работнички – Кул  1:4

Победа – Вардар  0:3

Младинци:

Академија Пандев – Брегалница  4:0

Шкендија – Њу Старс  ( не се одигра)

Шкупи – Осогово  0:0  ( пенали 3:4)

Пелистер – Охрид   5:1

Македонија Ѓ.П – Милано    2:2  ( пенали 4:2)

Тетекс – Ренова   0:2

Работнички – Кул  3:1

Победа – Вардар  2:1