Thursday ,28 May 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 2)

У-17

Статистика: Периоди во кои пионерите на ФК Вардар постигнуваа и примаа голови

232

Во периодов кога се во прекин младинските фудбалски лиги, нашиот медиум ќе продолжи со статистиката на вардаровите генерации. После завршување на есенскиот дел ви ги изнесовме најдобрите стрелци, играчите кои успеваа да постигнат голови, како и минутажата помината на теренот за секој играч. Следниов наш текст ќе биде наменет за пионерите на ФК Вардар, односно периодите во кои тие постигнуваа, ... Read More »

Гуџуфи, Стојановски и Омерагиќ на врвот на листата на најдобри стрелци, во своите категории

89852616_238578687274814_7602790020335796224_n

Се одиграа две пролетни кола во младинските фудбалски лиги, а тројца вардарови играчи се наоѓаат на врвот на листата на најдобри стрелци во своите категории. Се работи за Бесар Гуџуфи , Георг Стојановски и Азер Омерагиќ. Напаѓачот на пом.пионери, Бесар Гуџуфи е втор најдобар стрелец во помладата пионерска супер лига. Гуџуфи со 23 постигнати голови е втор најефикасен играч, додека ... Read More »

Сите натпревари во младинските фудбалски лиги, како и оние во детската лига се одложени

a4

Претстојниов викенд, како и во наредните 14 дена, сите натпревари од младинските фудбалски лиги, како и оние кои се дел од детската лига на ФФМ ќе бидат одложени. Согласно препораките и забраните од владата на Р.Македонија, поради превенција и заштита од вирусот COVID-19, во наредниов период се прекинуваат сите натпревари во младинските категории. Тоа значи дека за претстојниов викенд се ... Read More »

Пом.пионери и кадетите на ФК Вардар се лидери во своите категории, пионерите се поблиску до врвот

89353595_2785316074848554_5111661645231292416_o

Изминатиов викенд на програмата беше 16.коло во првенството на младинските фудбалски лиги. Вардаровите екипи одиграа четири меча против екипата на Македонија Ѓ.П, забележувајќи три победи и еден пораз. Помладите пионери на Вардар остануваат единствената екипа во сите четири младински лиги, кога се уште е без пораз и после 16 одиграни натпревари. Момците на Сашо Тодоровски ја оправдаа улогата на фаворит ... Read More »

(Фотогалерија) Втор пролетен триумф за пионерите на ФК Вардар

18

Втор последователен триумф во пролетниот дел за пионерите на ФК Вардар.На теренот на Академијата, избраниците на Милан Коцески стигнаа до триумф во дуелот со екипата на Македонија Ѓ.П. Конечниот резултат гласеше 3:0. Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар. Read More »

„Голчиште“ на Давков и одбранет пенал на Јовчев, пионерите на ФК Вардар со нов висок триумф во лигата

1

Пионерите на ФК Вардар ја оправдаа фаворитската улога и славеа на домашен терен во дуелот со Македонија Ѓ.П. Мечот го одбележаа одбранетиот пенал на Јовчев и евро голот на Давков, за триумф на вардарци од 3:0. Тренерот Коцески стартуваше со следниве 11-сетмина: Јовчев, Трпезановски, Сељанац, Ѓоргоски, Давков, Давидовски (c), Ѓорѓиевски, Тасевски, Андрески, Стојчевски, Живков. Во првото полувреме видовме два гола ... Read More »

Пионерските екипи домаќини на Македонија Ѓ.П, кадетите и младинците гостуваат на истиов противник

74363472_143131147003531_790128666540507136_n

Во сабота своето 16.коло во младинските фудбалски лиги ќе го одиграат четири екипи на Вардар. Пионерските екипи на теренот на Академијата се домаќини на Македонија Ѓ.П, додека кадетите и младинците ќе гостуваат во Ѓорче на истиов противник. Натпреварите ќе се одиграат во термините од 10:00 и 12:00 часот. Пионерските екипи на Вардар се големи фаворити во дуелите со Македонија Ѓ.П. ... Read More »

Вардаровите екипи имаа успешно пролетно коло, некои се одлепија на врвот, додека други ја намалија разликата со конкурентот за трофејот

73076596_143131833670129_7708700679744782336_n

Изминатиов викенд се одигра првото пролетно коло во првенството на младинските фудбалски категории. Вардаровите екипи имаа успешен старт, забележувајќи четири победи на исто толку одиграни натпревари против екипата на Еуроспорт. Помладите пионери очекувано славеа на гостувањето во Куманово и со тоа ја продолжија победничката серија која трае од есента. Еуроспорт не беше сериозен противник за нашите млади надежи, кои триумфираа ... Read More »

Познати термините за првите мечеви од 1/2 финалето на Купот, кај младинските категории

74294393_142775850372394_6239799049646505984_n

Откако беа одредени полуфиналните двојки во националниот Куп, кај младинските фудбалски категории, познати се и термините на одигрување за првите натпревари. Сите први мечеви од 1/2 финалето ќе бидат одиграни на 17-ти март. Генерациите 2005 и 2006 на ФК Вардар првите напревари ќе ги одиграат на гостински терен. Генерацијата 2005 ќе гостува во Каменица, кај екипата на Саса, додека генерацијата ... Read More »

Две високи гостински победи за пионерските екипи на ФК Вардар во воведното пролетно коло

2004-660x330

Двете пионерски екипи на ФК Вардар во првото пролетно коло беа гости во Куманово, ние игравме дуели со тимот на Еуроспорт. Вардарци забележаа две високи и убедливи победи на овие дуели. Помладите пионери дојдоа до висока победа со резултат 0:6 (0:5), на меч на кој целосно доминиравме. За нас започнаа: Ангелов, Павлевски, Ричков, Хајдари, Каровски, Љушев, Перковски, Јаневски, Ибраим, Здравковски ... Read More »