Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 > Тројца вардарци дел од Македонија У17, на квалификацискиот турнир во Малта
Тројца вардарци дел од Македонија У17, на квалификацискиот турнир во Малта

Тројца вардарци дел од Македонија У17, на квалификацискиот турнир во Малта

Македонија у17 се наоѓа во Малта, каде од утре го стартува квалификацискиот турнир за пласман во Елитната Фаза.

Наши противници ќе бидат репрезентациите на Словачка, Шпанија и Малта. Натпреварите ќе се одиграат на 25. 28. и 31.октомври.

Дел од националната репрезентација се тројца наши играчи, се работи за Емир Шаботиќ, Лука Атанасовски и Златко Радески.