Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање > Куглање: Вардар со лесна победа во 5.коло од МКЛ
Куглање: Вардар со лесна победа во 5.коло од МКЛ

Куглање: Вардар со лесна победа во 5.коло од МКЛ

Кугларите на Вардар во рамки на 5.коло од Македонската кугларска лига овој викенд беа домаќини на тимот од Битола, екипата на   Пелистер Пин. Вардарци очекувано ја добоја оваа средба со резултат 8-0.

Црвено-црните има 3186 „соборени дрва“ на натпреварот, освоја 19.сетови на овој дуел.  Најдобар скор кај вардарци имаше Саша Јанковиќ со 552, потоа  Љупчо Митиќ собори 536 “дрва“, а Манев Коста и Дарко Димитровски имаа 532 зад своите имиња.