Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 > Пораз за Македонија У17 од Косово, настап за четворица наши играчи
Пораз за Македонија У17 од Косово, настап за четворица наши играчи

Пораз за Македонија У17 од Косово, настап за четворица наши играчи

Македонија У17 го загуби вториот контролен натпревар од репрезентацијата на Косово.

Иако први успеавме да го отвориме резултатот и на полувреме да имаме водство од 0:1, во вториот дел противникот направи резултатски пресврт и славеше со резултат 2:1.

Тројца наши играчи се најдоа во стартниот состав, се работи за Лука Атанасовски, Емир Шаботиќ и Златко Радески, додека последните 20.минути од мечот ги одигра и Милош Спасовски.