Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Понерите со реми на дуелот со Шкендија
Понерите со реми на дуелот со Шкендија

Понерите со реми на дуелот со Шкендија

Пионерите на Вардар и Шкендија ги поделија бодовите, играјќи со нерешен резултат (0:0), на дерби натпреварот од 10.коло во пионерската Супер Лига.

FB_IMG_1701010843078

Видовме цврст натпревар со многу дуели од двете страни и двете екипи имаа свои обиди, Шкендија имаше две сериозни прилики да го отвори резултатот, но денес на нашиот гол одличен беше Лука Грчевски (2009) кој одбрани два сериозни удари на противникот.

FB_IMG_1701010845846

Ние се заканивме исто така во неколку наврати, преку Дрогрешки, Керими и Атанасовски, но денес на натпреварот кој се одигра на теренот во населбата Аеродром не видовме погодок.

Вардар: Лука Грчевски, Алексеј Ивановски, Фуад Керими, Стефан Атанасовски, Иван Блажевски (К), Ненад Стојанчевски, Гаврил Петаноски, Филип Стефанов, Бобан Бакрачески, Миле Дрогрешки и Филип Дамевски.