Saturday ,02 December 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Стоилов: Најголемиот проблем е што некои играчи не сфаќаат за каков голем и специјален клуб играат
Стоилов: Најголемиот проблем е што некои играчи не сфаќаат за каков голем и специјален клуб играат

Стоилов: Најголемиот проблем е што некои играчи не сфаќаат за каков голем и специјален клуб играат

Вардар со осми пораз ја заврши групната фаза во Лигата на Шмпионите. Вечерва во СЦ. Јане Сандански по втор пат сезонава црвено-црните беа поразени од екипата на Брест Мешков (32:36).

На прес-конференцијата своето незадоволство го изрази капитенот Стоилов, кој истакна дека некои играчи  не сфаќаат за каков клуб играат.

Сакам да му честитам на Мешков Брест за победата и му посакувам се најдобро во следната фаза. Тренерот на Мешков ме потсети што е проблемот во нашиот тим. На оваа конференција тренерот на Мешков кажа колку Вардар е специјален и како знае да направи кам-бек. Колку е голем, но некои играчи кај нас не сфаќаат колку голем и специјален е овој клуб и го сфаќаат здраво за готово тоа што играат тука. Ова е најголемиот проблем овде. Тоа е она кое би сакал да го кажам, истакна Стоилов.

Противник на Вардар во осмина-финалето ќе биде екипата на Веспрем.