Sunday ,21 October 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 10)

Прв тим

Ставрев главен судија на дуелот Вардар – Македонија ЃП

vardarfans-stavrev

Александар Ставрев е делегиран за главен судија на дуелот од 3.коло во првата фудбалска лига помеѓу ФК Вардар и Македонија Ѓорче Петров.  Натпреварот ќе се игра в недела од 16-30 часот на Стадионот “Борис Трајковски“ во Скопје. На  Ставрев во делење на судиската правда ќе му асистираат: Кировски Марјан (Скопје) и Костадинов Дејан (Скопје). Read More »

На денешен ден пред една година, ФК Вардар го победи Фенербахче во сред Турција и испиша историја

vardarfans-istorija

На денешен ден, пред точно една година, фудбалскиот клуб Вардар по втор пат успеа да го победи турскиот гигант и да испише историја за клубот и македонскиот фудбал. Не само што ја зачувавме предноста од првиот меч одигран во Скопје (2:0), туку црвено-црните успеаа да го победат Фенербахче и во сред Турција. Иако противникот успеа да поведе со 1:0, Вардар ... Read More »

Попзлатанов: Благодарност за укажаната доверба, и се надевам дека и понатаму ќе добивам шанса

fkv-popzlatanov-vardarfans

Јован Попзлатанов ја оправда укажаната доверба од тренерот и со три асистенции и еден гол, беше играч на натпреварот на Куп дуелот во Форино. Крилниот играч истакна задоволство од играта и победата, а исто така говореше и за следниот противник, овој пат во ПМФЛ, екипата на Македонија Ѓорче Петров. „Среќен сум што имав свој придонес во оваа победа. На натпреварот максимално ... Read More »

Вардар победи со 0:4 и се пласираше во 1/8 финалето

fkv-vardar

Вардар лесно и убедливо го совлада тимот на Вардар Форино, и обезбеди место меѓу најдобрите 16 екипи во Купот. Денешниот натпревар нашиот тим го доби со резултат (0:1) 0:4, а стрелци на головите беа Максимов (2) и по еден Антовски и Попзлатанов. Во 23. минута Вардар успеа да го скрши отпорот на домашниот тим. По акцијата почната од одбраната на нашиот тим, топката ... Read More »

Познат составот на вардарци за куп дуелот со Форино

18918-timot-na-vardar-koj-kje-nastapi-na-gostuvanjeto-vo-forino

Со почеток од 17:00 часот, вардарци го играат натпреварот од купот, против екипата на Вардар Форино. Шефот на стручниот штаб на црвено-црните, Александар Васовски го објави почетниот состав за овој дуел. Вардар: Кировски, Тодороски, Херанз,Манев, Тошевски, Адем, Најдовски, Талевски, Попзлатанов, Бериша и Максимов. На клупата за резерви се: Илиќ, Младеновски, Антовски, Јуфо, Барсегјан, Лира и Реџепи. Read More »

Вардар во Форино по победа и пласман во 1/8 финалето

39921070_442022112954938_8314114064288579584_n

Денеска Вардар ги почнува и натпреварите во Купот на Македонија. Прв противник на „црвено-црните“ во рамките од 1/16 финалето ќе биде тимот на Вардар од Форино, тим кој во овој момент се натпреварува во третата лига. Натпреварот ќе биде одигран во гостиварското село Форино, а дуелот ќе започне со почеток во 17.00 часот. Очекуваме лесна победа и пласман на нашиот тим во 1/8 финалето. ... Read More »

Бала заминал поради недоволен квалитет, дали има простор за нов интернационалец!?

vardar-trenirashe-na-arenata-pred-revanshot-so-pjunik-186771

По само еден месец поминат во новиот тим и без ниту еден одигран официјален натпревар, Данило Бала се спакува и си замина назад во Бразил. Причината за прерано прекинатата соработка е поради недоволниот фудбалски квалитет на Бала утврден веројатно низ тренинзите и пријателскиот дуел со Македонија ЃП на кој Бала одигра 20-сетина минути. Сега, со заминувањето на овој Бразилец, се ... Read More »

Илиевски го повика Тодоровски за дуелите со Србија и Ерменија

vardarfans-todoroski

Новиот селектор на македонската младинска фудбалска репрезентација до 21 година, Добринко Илиевски го објави списокот од 22 фудбалери на кои ќе смета за дуелите со Србија на гости и за дуелот против Ерменија идниот месец во Скопје. Новиот селектор повика многу новајлии, кои во минатото беше дел од помладите селекции. На списокот се најде и еден играч на Вардар, се работи за Тодор Тодоровски. ... Read More »

Барсегјан: Нормално, среќен сум за голот како и за секој друг кога ќе биде победнички

fkv-barsegjan-vardar

Тигран Барсегјан со својот гол донесе многу значаен триумф вчера во Тетово кај тимот на Ренова. Ерменецот  ги искажа своите импресии по одиграниот натпревари и за дуелите кои му престојат на нашиот тим во Купот на Македонија и в недела на домашен терен во рамките на третото коло. „Нормално, среќен сум за голот како и за секој друг кога ќе биде ... Read More »

Барсегјан донесе победа во Тетово, прва во новата сезона!

fkv-matej

Вардар ја забележа првата победа во новата сезона. Попладнево “црвено – црните” со минимални 0:1 (0:0) славеа на гостувањето во Тетово кај тимот на Ренова. Голот за Вардарци на овој дуел вреден три бода го постигна Тигран Барсегјан по асистенција на Коста Манев во вториот дел. Во следното коло Вардар на домашен терен ја пречекува екипата на Македонија ЃП. Ренова ... Read More »