Monday ,22 January 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 30)

Прв тим

Петковски и Исени со настапи за младата репрезентација

vardarfans-petkovski

Македонската фудбалска репрезентација до 21. година забележа неочекуван пораз од аутцајдерот Гибралтар. Нашите млади играчи одиграа еден многу лош натпревар, Гибралтар по многу години успеа да совлада една селекција на квалификациски натпревар. На овој многу лош меч од првата минута настапија и двајца играчи од редовите на Вардар. Петар Петковски и Бесир Исени се најдоа во почетните 11-мина на Милевски, Исени го одигра ... Read More »

Вардар со Максимов, Новак и Итало на Шкендија!

novak-fkvardar-vardarfans

Шампионот на Македонија, тимот на Вардар, во сабота го очекува дерби пресметка против директниот конкурен за титулата и оваа сезона, тимот на Шкендија. Пред овој натпревар тренерот на Вардар, Јаневски може да биде задоволен бидејќи тројца негови играчи се ставаат на располагање по подолго време. Покрај напаѓачот Максимов кој ќе може да настапи против Шкендија, добра вест е што за фудбал ... Read More »

Муслиу со гол за Македонија, настап забележа и Џигаури

12942-musliu-prv-pat-vo-nashiot-trening-kamp-vakvo-neshto-imaat-samo-golemite-timovi

Македонската фудбалска репрезентација ги продолжи одличните игри. Вчера вечер во Струмица, Македонија убедливо со 4:0 го порази Лихтенштајн. Ова беше нова добра партија на нашите играчи по нерешениот резултат против Италија во Торино. Од првата минута на овој натпревар настапи Висар Муслиу, нашиот играч не само што ги одигра сите 90. минути, постигна и деби погодок во А репрезентацијата. Велковски ... Read More »

(ВИДЕО) Шкендија се плаши од Максимов, нашиот играч веќе два пати го има матирано Захов

14192-vardar-potpisha-so-maksim-maksimov

Одлична вест денеска ни пристигна од УЕФА. Европската куќа на фудбалот конечно пресуди, Вардар во својте редови го добива големиот голгетер Максим Максимов. Напаѓачот ќе има право да настапува во „црвено-црниот“ дрес во домашниот шампионат и тоа своето деби ќе може да го има веќе во сабота против тимот на Шкендија. Тетовчани добро го познаваат Максимов, посебно Захов, нашиот играч ... Read More »

Хамбарџумјан со нов настап за Ерменија

fkv-hof-barsegjan

Вардаровиот фудбалер Ховханес Хамбарџумјан, запиша уште еден настап за својата репрезентација. Нашиот бек ги одигра и на овој натпревар сите 90. минути во нерешениот резултат против Казахстан во Астана 1:1. Ерменија уште одамна ги загуби својте шанси за пласман на СП во Русија. Тигран Барсегјан на овој натпревар одмараше, односно не доби шанса за настап. Денеска уште тројца Вардарци можат да ... Read More »

Исени со дополнителен повик

fkv-iseni

Младата репрезентација на Македонија до 21. година ги одработува своите тренинзи пред натпреварот против селекцијата на Гибралтар. Избраниците на Благоја Милевски се подготвуваат на крајниот југ од Португалија за овој натпревар, условите се идеални. Елиф Елмас и Никола Ѓоргев се приклучија на сениорската репрезентација за дуелот против Лихтенштајн, па така, дополнителен повик за овој натпревар доби играчот од средината на теренот ... Read More »

ФИФА потврди Максимов дебитира против Шкендија, Вардар со сериозно засилување во нападот

6080-vardar-seriozno-se-zasili-pred-shkendija-maksimov-debitira-vo-derbito

Македонскиот шампион Вардар сериозно ќе биде засилен за претстојното дерби со Шкендија в сабота од 14.30 часот на Националната Арена „Филип Втори“, затоа што ќе може да смета на своето најголемо засилување Максим Максимов, откако проблемот со неговата регистрација е решен. Максимов потпиша за Вардар на последниот ден од преодниот рок, но литвански Тракаи го оспори трансферот, па тој мораше ... Read More »

Играчите на ФК Вардар дел од “јубилејот“ петти роденден на „Skopje City Mall”

vardarfans-naslovna

Дел од играчите на фудбалскиот шампион Вардар, беа гости по повод јубилејот, петти роденден на Skopje City Mall. Играчите на Врдар добија покана да бидат дел од овој јубилеј. Вардарци ги поканија присутните да дојдат на 19-ти октомври на арената “Филип Втори“ и да им ја дадат својата поддршка на натпреварот од лигата на Европа, против екипата на Реал Сосиедад. Црвено-црните ... Read More »

Четворица играчи на Вардар настапија за своите репрезентации

nikolov-velkovski-makedonija

Уште четворица играчи од редовите на Вардар забележаа настапи за своите репрезентации. За Македонската сениорска репрезентација од првата минута настапија дефанзивците Висар Муслиу и Дарко Велковски. Муслиу го одигра целиот натпревар, додека пак Велковски принудно во 75. минута го напушти теренот. Нашата репрезентација одигра одлично и ремизираше 1:1 со Италија. Настап за Македонија, но, до 21 година забележа и напаѓачот ... Read More »

(ВИДЕО) Хамбарџумјан стрелаше за Ерменија, во дуелот со Полска

Soccer Football - 2018 World Cup Qualifications - Europe - Armenia vs Poland - Vazgen Sargsyan Republican Stadium, Yerevan, Armenia - October 5, 2017   Poland?s Robert Lewandowski in action with Armenia's Hovhannes Hambardzumyan          REUTERS/David Mdzinarishvili

Двајца играчи на ФК Вардар се наоѓаат во стартниот состав на ерменската репрезентација, во дуелот со селекцијата на Полска. Во моментов Полска има предност од 1:4, а единствениот гол за Ерменија го постигна десниот бек на Вардар, Ховханес Хамбарџумјан. Инаку во стартниот состав се наоѓа уште еден играч на црвено-црните, тоа е Тигран Барсегјан, кој е најистурен напаѓач во составот ... Read More »