Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар против Силекс, во 1/4 финалето на Купот
Вардар против Силекс, во 1/4 финалето на Купот

Вардар против Силекс, во 1/4 финалето на Купот

Денес во просториите на ФФМ беше извлечена ждрепка за 1/4 финалето во Купот на Македонија. Екипата на Силекс ќе биде противникот на Вардар во оваа елиминацска рунда од Купот.

Натпреварот се игра на 9 ноември од 13 часот во Кратово.

Двојки за 1/4 финале:

Силекс – ВАРДАР

Македонија Ѓ.П – А.Пандев

Шкупи – Шкендија

Струга ТЛ – Брегалница