Sunday ,21 October 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 20)

Прв тим

Без Виктор Нилдо Јуфо на дуелот со Пјуник

vardarfans-jufo

Новото засилување на Вардар, Виктор Нилдо Јуфо поради повреда нема да биде во можност да настапи на дуелот против екипата на Пјуник, првиот меч од 1 квалификациско коло во ЛЕ, кој е закажан да се одигра утре со почеток од 16 часот по македонско време во Ереван. Бразилецот има повреда на задната ложа, поточно има парцијална руптура, па се уште се опоравува ... Read More »

Вардар пријави двајца голмани, Лира и Максимов главни напаѓачи

fkv

ФК Вардар ги пријави играчите за првото квалификациско коло против Пјуник. На листата се наоѓаат двајца голмани, осум одбрамбени играчи, седум фудбалери од средината на теренот и четворица напаѓачи. На официјалниот список ги нема голманот Кировски, и Бала, кој нема да може да настапи во првото квалификациско коло. Од друга страна, тука се Манев, Херанц и Лира. Противникот пријави 20 ... Read More »

Според обложувалниците Вардар е единствен фаворит од трите мак.клубови во 1.коло во ЛЕ

fkv-slovenija-podgotovki-vardar

Утрово избраниците на Бабунски заминаа за  Ереван, каде ќе одиграат натпревар   во четврток од 16.00 часот по македонско време. Нашите момци на овој дуел од 1.квалификациско коло во ЛЕ се  среќаваат со домаќинот Пјуник, ерменскиот тим кој е дел  во најмасовното натпреварување. Според  доделените коефициенти за победа, црвено-црните се фаворит на овој натпревар. Во оваа рунда настапуваат три екипи од Македонија, единствено ... Read More »

Бала го одигра последниот дуел за тимот на Кампиненсе

21232135_1407948069326523_4335045187022189538_n

Данило Бала го одигра последниот дуел за тимот на Кампиненсе. Кампиненсе утринава испадна на пенали во бразилската Серија Д, а Бала беше стартер. По овој дуел, новата „кариока“ се очекува овие денови да пристигне во Скопје и да потпише договор со нашиот тим. Бала нема да биде на располагање за дуелите со Пјуник, тој својата шанса ќе ја чека за второто квалификациско коло, ... Read More »

Судии од Словачка на дуелот во Ереван

2443438_625x

Судии од Словачка ќе му ја делат правдата на Вардар во Ереван, така одлучи УЕФА. Главен судија на дуелот во Ереван на кој се среќаваат домаќинот Пјуник и нашиот Вардар ќе биде младиот Михал Ожењак од Словачка. Негови помошници ќе му бидат Ворел и Томчиќ, исто така од Словачка. Се надеваме на фер и коректно судење. Натпреварот ќе биде одигран ... Read More »

Вардаровата експедиција замина за Ереван, каде во четврток го игра првиот дуел против Пјуник

18534-crveno-crnite-trgnaa-kon-erevan

Утрово, вардаровата експедиција замина за Ереван, каде во четвреток ќе го одиграат првиот натпревар 1. квалификациско коло во Лигата на Европа против тимот на Пјуник. Познати се и патниците за овој прв дуел, а меѓу нив не се голманот, Кироски, како и Виктор Нилдо Јуфо, кој поради повреда останува во Скопје. Од младинскиот погон за Ереван отпатуваа голманот, Методија Велковски, како ... Read More »

Мицевски: Новите играчи меѓу кои сум и јас добро сме прифатени, сметам дека се воигравме, и подготвени сме за предизвикот Пјуник

fkv-micevski-vardar-slovenija

Дарко Мицевски ги кажаа своите мислења пред натпреварот во првото квалификациско коло од Лигата на Европа против Пјуник. Играчот од средината на теренот смета дека со поволен резултат уште во Ереван, ќе бидат многу блиску до следната фаза нашиот тим. За Мицевски ова ќе биде деби настап во црвено – црниот дрес на официјален натпревар. ДАРКО МИЦЕВСКИ: „По ланскиот успех на ... Read More »

Васоски: Се освен пласман во втората рунда за нас би бил неуспех, ги анализиравме добро, ги знаеме нивните слаби и силни страни

18530-vardarci-gi-iskazhaa-ochekuvanjata-pred-zaminuvanjeto-vo-ermenija

Помошникот тренер на Вардар Александар Васоски и голманот Филип Гачевски ги кажаа своите мислења пред натпреварот во првото квалификациско коло од Лигата на Европа. АЛЕКСАНДАР ВАСОСКИ (АСИСТЕНТ ТРЕНЕР): „Најважно е да не загубиме на првиот натпревар на гостински терен. Нерешено со даден гол е поволен резултат. Одигравме добро на подготовките, но вртиме нов лист, затоа што пријателски меч не е ист ... Read More »

Вилијан: И после потписот со Вардар реков дека на секој тренинг и на секој натпревар ќе дадам се од себе да се наметнам и да ја оправдам довербата со голови и со добри игри

fkv-lira

Бразилскиот интернационалец Вилијан Лира имаше одлично деби во нашиот дрес. Напаѓачот му даде два гола на Работнички за само 30. минути и сериозно се наметна кај тренерот Бабунски. Лира ги искажа својте импресии од новиот тим, играчите и рече дека ова е само почеток на неговите голови во Вардар. „Секој играч посакува кога ќе дебитира за еден клуб, да почне ... Read More »

Камерунецот Кларенс Битанг сепак ќе може да патува во Ереван

fkv-bitang-vardafans-kamerun-camerun

Камерунецот Кларенс Жуниор Битанг сепак ќе може да патува во Ереван и да настапи на првиот натпревар против Пјуник. Ова е одлична вест ако се земе предвид дека Битанг прераснува во еден од лидерите во средниот ред на нашиот тим. Во овој момент, само Јуфо е под знак прашалник бидејќи како што е познато доби повреда уште на контролите во ... Read More »