Monday ,05 June 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Гледајте, ФК Вардар-Саса, на Спорт Клуб
Гледајте, ФК Вардар-Саса, на Спорт Клуб

Гледајте, ФК Вардар-Саса, на Спорт Клуб

Денес со почеток од 15:00 часот на стадионот „Борис Трајковски“ во населбата Маџари, ФК Вардар е домаќин на тимот на Саса,  на натпревар од 22.коло во ВМФЛ.

Сите кои нема да бидат во можност да го проследат натпреварот на стадион, директен пренос од истиот ќе можат да погледнат на Спорт Клуб.

Вардар се очекува да ја продолжи победничката серија и да се зацврсти на врвот на табелата во лигата.