Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Пуштени во продажба билети за натпреварот во СЕХА-лигата против Војводина
Пуштени во продажба билети за натпреварот во СЕХА-лигата против Војводина

Пуштени во продажба билети за натпреварот во СЕХА-лигата против Војводина

Во продажба се билетите за мечот Вардар – Војводина
За првиот четвртфинален меч од СЕХА – Газпром лигата од денеска се пуштени во продажба билетите за дуелот против Војводина (Србија).
Натпреварот меѓу Вардар и Војводина е закажан за 6 април 2023 со почеток во 18 часот во СЦ „Јане Сандански”.
Продажбата на билетите ќе се врши:
онлајн на www.mktickets.mk и преку продажната мрежа на Мктикетс.
За влез во салата ќе биде потребно да имате испечатен билет или билет во електронска форма (PDF) што ќе треба да го покажете на влез во салата.
Цени на билети по блокови:
Блокови 1, 2,3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14 и 15, 16:
Цена – 150 денари
Блокови А2, А3, А4, А5 и А6:
Цена – 200 денари
Продажба на билети (доколку останат слободни места) ќе има и пред самиот почеток на средбата, на билетарницата на СЦ „Јане Сандански” два часа (2 часа) пред почетокот на натпреварот.
.