Sunday ,19 November 2017
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 4)

Прв тим

(ФОТО) Вардарци ја почуствуваа “Аноета“ , каде утре се игра мечот со Р.Сосиедад

1

Вардарци одржаа тренинг на арената “Филип Втори“ каде се подготвуваат за утрешниот натпревар против екипата на Реал Сосиедад. Позитивна атмосфера во нашиот табор во пресрет на овој натпревар, на кој ќе се обидеме да стигнеме до добар резултат. Неколку фотографии од вечерашниот тренинг на Вардарци Фото: ФК Вардар. Read More »

Јаневски и Фелипе: Ќе дадеме се од себе да го поправиме впечатокот и да дојдеме до позитивен резултат

vardarfans-janevski-i-felipe-pres

Вардар пристигна во Шпанија и веќе одржа прес-конференција, по повод утрешниот натпревар против екипата на Реал Сосиедад. Црвено-црните ќе се обидат да се прикажат во подобро светло, во однос на првиот меч одигран на арената “Филип Втори“ каде загубивме убедливо од утрешниот противник. Шефот на стручниот штаб, Чеде Јаневск свесен е дека неговиот тим се наоѓа во резултатска криза, но ... Read More »

Сакристан: Иако победивме убедливо во Скопје, сепак мора да го почитуваме Вардар – Ирабариа: Ја заборавивме претходната победа во Скопје

vardarfans-sosiedad

Утрешниот противник за нашиот шампион во лигата на Европа, екипата на Реал Сосиедад вечерва одржа прес-конференција на која ги сподели очекувањата за натпреварот против Вардар. Пред медиумите се обрати тренерот на Сосиедад, Еузебио Сакристан кој смета дека неговата екипа е подобра од црвено-црните, но дека нема да ги потценат и ќе влезат внимателно на утрешниот натпревар. -Ни требаат овие три бода ... Read More »

Фелипе: Задача ни е да го вратиме Вардар од пред неколку месеци, кога игравме многу помотивирано

vardarfans-felipe

Вардарци веќе се наоѓаат на Сан Себастијан, каде утре играат натпревар против екипата на Реал Сосиедад, противник од кој загубивме на арената “Филип Втори“ убедливо со 0:6. Ова ќе биде поправен испит за избраниците на Чедомир Јаневски и шанса за екипата да ја врати препознатливата форма која ги красеше на почетокот на сезоната. Изминатиов месец Вардар не игра најдобро, а ... Read More »

Велковски, Николов и Муслиу добија повик од селекторот Ангеловски

felipe-velkovski-vardarfans-gogov

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски денес го објави списокот на фудбалери за пријателскиот натпревар против Норвешка кој ќе биде одигран на 11 ноември во 16.00 часот. На списокот на селекторот Ангеловски се најдоа тројца играчи од редовите на македонскиот шампион, тимот на Вардар. Се работи за играчите од одбраната Дарко Велковски и Висар Муслиу, како и за играчот од средината ... Read More »

Вардарци пристигнаа во Сан Себастијан, вечерва официјалниот тренинг

15214-crveno-crnite-zaminaa-kon-san-sebastijan

Целокупната експедиција на ФК Вардар пристигна во шпанскиот град Сан Себастијан. Вардарци се сместија во хотел во самиот град, вечерва прво тренерот на Вардарци, Чедомир Јаневски ќе оджи прес – конференција пред медиумите заедно со еден наш играч. Одма потоа во 19 часот нашиот тим ќе го има официјалниот и единствен тренинг на стадионот „Аноета“ каде што ќе се игра натпреварот. ... Read More »

Вардар тргна по “чудо“ за Сан Себастијан, во освојување на првите бодови во Лигата на Европа

vardarfans-naslovna

Вардаровата експедиција утрово замина за Сан Себастијан, каде утре ќе одигра натпревар од четвртото коло на групната фаза во Лигата на Европа, против екипата на Реал Сосиедад. Се очекува нашиот шампион на пладне да слета во градот каде ќе се игра натпреварот, во 18:30 е закажана прес-конференција, додека половина час подоцна ќе биде првиот официјалне тренинг на стадионот каде утре ... Read More »

Дали ФК Вардар може да се надмине себе си, е прашање на кое ќе добиеме одговор во четврток

vardarfans-fk-vardar

Дали ФК Вардар може да се надмине себе си е прашање, на кое одговор ќе добиеме во четврток. Во многу незгоден момент доаѓа уште едно тешко гостување за црвено-црните, овој пат во рамките на четвртото коло од Лигата на Европа. Избраниците на Чеде Јаневски незнаат за позитивен резултат, уште од дербито со Шкендија, кога одиграа само едно добро полувреме и ... Read More »

ФК Вардар во топ-10 најуспешни тимови на домашен терен во Европа

fkv-barsegjan

Лидерот на табелата во босанскиот фудбалски шампионат Широки Бреијег е најдобар домаќин од сите тимови во Европа со седум победи од седум натпревари. Интересно е тоа што зад Широки Бријег се наоѓаат тимови како ПСЖ, Клуб Бриж, Викторија Плзен, Порто, па дури и Барселона. Помеѓу најдобрите 10 домаќини во Европа се наоѓаат и Манчестер јунајтед, Сампдорија, ПСВ и македонскиот првак Вардар. ... Read More »

Вардар го доби Роберт Шоргенхофер од Австрија за судија на дуелот во четврток

englandvwaleseuro2012qualifier_indiavokawm

УЕФА го одреди судијата за дуелот кој ќе се игра на „Аноета“ во Сан Себастијан во четврток, 1-ви ноември со почеток  од 21,05 часот.  ФК Вардар  во рамки на натпревар од 4.коло во Л групата од Европа Лигата гостува кај шпанскиот тим Реал Сосиедад. Европската куќа на фудбалот одлучи  44 годишниот австриски арбитар Роберт Шоргенхофер да биде главен делител на правдата на ... Read More »