Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Спорт Клуб 6 со директен пренос од мечот на Вардар и Брера
Спорт Клуб 6 со директен пренос од мечот на Вардар и Брера

Спорт Клуб 6 со директен пренос од мечот на Вардар и Брера

Денес со почеток од 13:00 часот на стадионот „Борис Трајковски“ во населбата Маџари, на натпревар во ПМФЛ, ФК Вардар е домаќин на тимот на Брера.

Се очекува голема поддршка од трибините, а секој кој нема да биде во можност да присуствува на натпреварот, директен пренос ќе врши Спорт Клуб 6.