Monday ,23 July 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 3)

Прв тим

Судиска тројка од С.Ирска ќе ја дели правдата на реваншот, помеѓу Вардар и Пјуник

vardarfans-sudii

Во четврток на арената “Филип Втори“ ќе се одигра реванш натпреварот од 1. квалификациско коло во Лигата на Европа, помеѓу екипите на Вардар и Пјуник. Уефа ја делегираше судиската тројка за овој дуел, која доаѓа од Северна Ирска. За главен делител на правдата е одреден Јан МекНаб, додека негови помошници ќе бидат Стивен Бел и Рајан Келси. Четврти судија на мечот ќе ... Read More »

Бабунски не е повеќе тренер на ФК Вардар

18057-video-babunski-govori-za-podgotovkite-i-mozhnite-protivnici-vo-l-e

Фудбалскиот клуб Вардар денеска донесе одлука за разрешување на досегашниот шеф на стручниот штаб Бобан Бабунски, и тој повеќе нема да ја води екипата на „црвено-црните“. Оваа информација доаѓа на само четири денови до возвратниот натпревар со Пјуник во Скопје. На дуелот со Пјуник, Александар Васоски ќе ја предводи екипата, заедно со другите помошници. По завршување на натпреварот во четврток, фудбалскиот клуб ... Read More »

Гачевски: Сакаме да победиме, и таа победа да ја посветиме на нашиот навивач Никола Саздовски

vardarfans-gacevski

Голманот на нашиот тим Филип Гачевски, очекува полни трибини во четврток и голема поддршка. Нашиот голман истакна дека неговиот тим ќе даде се од себе да помине во следната фаза, исто така додаде дека ќе се борат и ќе бидат многу мотивирани. „Првиот натпревар го загубивме со 1:0, и кај нас има разочарување од тој резултат. Не знам која беше ... Read More »

Навали народе, билетите пуштени во продажба!

bileti-vardar-pjunik

Стартуваше продажбата на билети за натпреварот на Вардар против Пјуник во Лигата на Европа. Билети можете да набавите на билетарницата на СЦ „Јане Сандански“ во период од 10 до 18 часот денеска и утре. Во среда и четврток билети за натпреварот ќе можете да купите само на билетарницата на Националнатарена „Филип Втори“ на источната трибина (спроти влезот на фудбалската Академија на ФК Вардар). ... Read More »

Не задоволи во Вардар, а сега ќе игра во Славен Белупо

fkv-lima

Бразилскиот напаѓач Матеус Лима Круз кој беше на пробен период во нашиот тим во 2017 година и не задоволи, сега потпиша договор со тимот на Славен Белупо од Хрватска. Лима имаше одлична сезона во Борац од Чачак каде постигна осум првенствени голови, добрите партии му донесоа и добар трансфер. Дали Вардар згреши со овој Бразилец и не му даде договор, проценете ... Read More »

Денес комплетниот тим ќе започне со подготовки за реваншот со Пјуник

ssssssss

По завчерашното пристигнување на вардарци  од Ереван, вчера се почна со тренинзи и се означи старт на подготовките за реванш мечот од првото коло во ЛЕ против Пјуник. Овој дуелс се игра во четврток (19.07) на Националната Арена „Филип Втори“ со почеток во 19.00 часот. Во текот на вчерашниот ден  играчите  кои не настапија на натпреварот во Ереван, имаа тренинг ... Read More »

Гледајте Вардар- Пјуник за само 100 денари, од понеделник започнува продажбата на билети

36770664_842429875965796_7467209275874476032_n

Фудбалскиот клуб Вардар Ве известува дека од понеделник ќе стартува продажбата на билети за реванш натпреварот од Лигата на Европа  против Пјуник. Овој реванш дуел ќе се одигра во четврток од 19:00 часот. Поради тоа што има натпревар од Лигата на Европа во вторник на Националната Арена „Филип Втори“, билетите во понеделник и во вторник (16 и 17. јули) ќе се ... Read More »

(ВИДЕО) Пјуник со гол предност ќе допатува во Скопје

fkv

Вчера екипата на Вардар одигра натпревар под сите можности  во Ереван, ние бевме поразени  со резултат 1:0  од тимот на Пјуник. Непрепознатлив, без скоро ниту една убава акција,  Вардар го одигра дуелот во Ереван. Во 28. минута  го примивме погодокот кој беше  многу наивен гол, Конате се најде во добра позиција, шутираше по земја, а топката се одби од еден од одбранбените ... Read More »

Поранешни вардарци, погодија за своите екипи, во рамките на 1.квалификациско коло од Лигата на Европа

vardarfans-spirovski

Изминативе два дена се одигра првото квалификациско коло од Лигата на Европа. Вардар имаа лош натпревар против Пјуник и загубија минимално со резултат 1:0, сепак останува поправен за црвено-црните на реваншот на арената “Филип Втори“ кој е закажан за на 19-ти јули. Двајца поранешни играчи на вардарци успеаа да се запишат во листата на стрелци, настапувајќи за своите екипи, во ... Read More »

Бабунски: Се надевам дека во Скопје ќе се покажаме во подобро издание

vardarfans-pres-2

Вардар не успеа со поволен резултат да се врати од гостувањето во Ереван, на првиот дуел од 1. квалификациско коло против екипата на Пјуник. Црвено-црните за недела дена на арената “Филип Втори“ ќе имаат задача да ја анулираат оваа негатива, ако сакаат да се пласираа во следната рунда. После завршување на натпреварот, шефот на стручниот штаб на Вардар, Бобан Бабунски ... Read More »