Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Бадел 1862 подобар од вардарки во Кале
Бадел 1862 подобар од вардарки во Кале

Бадел 1862 подобар од вардарки во Кале

Вчера во малата сала „Кале“ во 6.коло од „Оролоџо“ сегментот донесе дуел на домаќинот ЖКК Вардар  и лидерот на табелата кај дамите Бадел 1862. На ова средба гостиот ја оправда фаворитската улога, доминираше на теренот, создаваше предност и дојде до победа над девојките на Александар Ашаданов. Ние впишавме пораз со 20.поена негатива на овој првенствен натпревар.

Дуелот заврши со резултат 69:89 во корист на сино-жолтиот тим кои и по ова коло е лидер на табелата, вардарки се на позицијата број три на која ќе останат до крајот на овој сегмент и од која ќе влезат во плеј-офот за титулата.