Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Ново дерби за ЖКК Вардар, гостуваме кај Бадел
Ново дерби за ЖКК Вардар, гостуваме кај Бадел

Ново дерби за ЖКК Вардар, гостуваме кај Бадел

По минатото дерби кога во салата „Кале“  го пречекавме шампионот Баскет Кам,  повторно тимот на ЖКК Вардар игра дерби во Групата-А. 

Црвено-црните девојки гостуваат кај екипата на Бадел 1862, дуелот е закажан за денес, недела (21/11/2021). Натпреварот кој ќе се игра во салата „Независна Македонија“ ќе започне во 17-00 часот.