Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање > Димитровски се врати во мак.куглањето и веднаш е лидер, Манев во топ-5 просеци
Димитровски се врати во мак.куглањето и веднаш е  лидер, Манев во топ-5  просеци

Димитровски се врати во мак.куглањето и веднаш е лидер, Манев во топ-5 просеци

Претседателот на КК Вардар, по неколку години минати во интернационалните води оваа сезона се врати во мак.куглањето во својот црвено-црн тим и веднаш покажа лидерска форма.

На официјалната странциа на Кугларската федерација на Македонија по одиграни шест кола беа поставени просеците на постигнатите резултати. Сосема очекувано Димитровски Димитар е лидер во земјава, тој е на првата позиција на табелата со просек од 581 „соборено дрво“. Исто така има и најдобар резултат во оваа сезона од 613 на еден дуел постигнати во 4.коло.

00000000000000000

Во топ-5 пласираните на истата има место за уште еден играч на вардарци, станува збор за Манев Коста кој е на позицијата број пет со 565,17 „соборени дрва“ во просек до досегашните натпревари во Македонската кугларска лига.

312157910_1078988389636681_3011390268729268985_n