Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > ЖОК Вардар ЕМ совладан од ОК Јанта волеј
ЖОК Вардар ЕМ совладан од ОК Јанта волеј

ЖОК Вардар ЕМ совладан од ОК Јанта волеј

ЖОК Вардар ЕМ вчера со беше домаќин во првата лига во рамки на 12.коло на тимот на ОК Јанта волеј . На оваа средба бевме поразени, на официјаната страница на клубот за оваа средба вчера објавија:

Денес нашите сениорки одиграа натпревар од дванаесеттото коло во Првата државна лига во кој претпеа пораз на гостински терен
ЖОК ВАРДАР ЕМ – ОК Јанта волеј 0:3
За оваа екипа клучни ќе бидат следните и последни две кола од есенскиот дел од првенството по кои ќе се знае конечниот распоред на табелата
Борбата продолжува ❤