Thursday ,13 December 2018
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > (ФОТО) КК Вардар генер.2002 на новогодишна турнеја низ Белград
(ФОТО) КК Вардар генер.2002 на новогодишна турнеја низ Белград
Вардар-Визура

(ФОТО) КК Вардар генер.2002 на новогодишна турнеја низ Белград

Младата кошаркарска екипа на Вардар која е составена од играчи родени 2002 година и помали беше на новогодишна турнеја низ главниот град на северниот сосед Србија, Белград. Тие таму одиграа неколку натпревари со младите екипи од главниот српски град. Тие се сретнаа со екипата на Визура на последниот дуел. Претходно играа со тимот на КК Земун кој го добија со 83-66 (фото)

Вардар-Земун!

Вардар-Земун!

Вардар-Земун!

Вардар-Земун!