Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Младите надежи на КК Вардар со победа над КК Флеш ја отворија “Европската младинска лига“
Младите надежи на КК Вардар со победа над КК Флеш ја отворија “Европската младинска лига“

Младите надежи на КК Вардар со победа над КК Флеш ја отворија “Европската младинска лига“

Младите вардарци се дел од нов турнир во „Европската младинска кошаркарска лига“. Истиот се игра во Унгарија, вчера започнавме со успех на истиот.

Екипата на KK Вардар вчера отвори со победа, не се соочивме со тимот на КК Флеш од Република Србија. Победата дојде со осум поена позитива, ривалот  кој доаѓа од нашиот северен сосед го совладавме со резултат 72-64.  Ни остануваат уште три средби на овој турнир. Денес играме дуел со Баскет Академија Перуџа, утре ќе имаме два меча, ние ќе одиграме натпревари против екипите на Цибона и ЕГЕ Асист.