Saturday ,02 December 2023
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање > Повторно 100% успех за младинките на ЖОК Вардар ЕМ
Повторно 100% успех за младинките на ЖОК Вардар ЕМ

Повторно 100% успех за младинките на ЖОК Вардар ЕМ

Викендов младинките на ЖОК Вардар ЕМ одиграа нови два натпревари и дојдоа до две нови победи. За нивните дуели на официјалната страница известија:

Уште две победи на вториот турнир во групата Д на нашите МЛАДИНКИ
ЖОК ВАРДАР ЕМ – ОК Волеј стар Шапе 2:0
ЖОК ВАРДАР ЕМ – ОК Шкендија волеј 2:0
Своја шанса за настап на овие натпревари добија сите одбојкарки кои што беа во составот на екипата ❤