Monday ,10 August 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > ОК Вардар лесно до својата осма победа
ОК Вардар лесно до својата осма победа

ОК Вардар лесно до својата осма победа

Одбојкарите на Вардар славеа убедлива победа од 3-0 против Универзитет Тетово во 10. коло од Првата одбојкарска лига на Македонија. Со оваа победа Вардарци се зацврстија на втората позиција на табелата со сега веќе осум победи и само еден пораз. Лидерот Струмица беше слободен овој викенд.

Резултати и табела:

fdsddacsac vddcds