Monday ,10 August 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > Вардар реди победи на контролни дуели
Вардар реди победи на контролни дуели

Вардар реди победи на контролни дуели

Одбојкарите на Вардар преку контролни натпревари се загреваат за пролетнот дел од сезоната.

Изминатата недела одбојкарите на Вардар одиграа нови контролни дуели, по дуелот со Универзитет Тетово, Вардарци одиграа и меч со екипата на ОК Пробиштип. По загубениот прв сет со резултат од 27-28, нашата екипа лесно дојде до победа од 3-1 во сетови.

Очекуваме добрите игри од пријателските натпревари Вардарци да ги “преточат” и во натпреварите од Првата одбојкарска лига.