Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар М12 обезбеди финале на Ф-4 (Видео)
КК Вардар М12 обезбеди финале на Ф-4 (Видео)

КК Вардар М12 обезбеди финале на Ф-4 (Видео)

Вчера на завршниот, фајнал-фор машки кошаркарски турнир за играчи до 12.години настапи тимот на КК Вардар М12.

Во полуфиналето црвено-црните надежи за ривал ја имаа екипата на КК Водно Санс. На еден динамичен дуел, одигравме одлично и  дојдовме до победа со седум поена повеќе, односнос со резултат 47-40 го добивме ова полуфинално соочување.

c

Со овој триумф обезбедивме финале во кое ќе се бориме за пехар, познат е противникот, во другото полуфинале на Ф-4 победи тимот на КК МЗТ Скопје со кого ќе играме во денешното финале кое ќе се одигра во малата сала при СЦ „Кале“ во Скопје.

*Видео од целиот полуфинален натпревар може да погледнете на следниот ЛИНК!