Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Денес се игра мечот број 2,од плеј-оф серија Вардар-МЗТ
Денес се игра мечот број 2,од плеј-оф серија Вардар-МЗТ

Денес се игра мечот број 2,од плеј-оф серија Вардар-МЗТ

Првиот круг од бараж-натпреварите во Втората лига, донесе доста интересни моменти, и во исто време ја покажа изедначеноста на овој сегмент од натпреварувањата.

Го покажаа тоа, на пример, младите кошаркари на МЗТ Скопје Уни Банка, кои му дадоа силен отпор на лидерскиот тим во регуларниот дел во сезоната – Вардар.

Денеска, од 16. часот, само десетина метри подалеку, во големата сала на СРЦ „Кале“, избраниците на тренерот Бојан Серафимов ќе се обидат да ја вратат серијата, и да се игра уште еден натпревар на просторот на „Кале“.