Saturday ,27 November 2021
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање > Среќен роденден Стојановски Влатко

Среќен роденден Стојановски Влатко

q

Денес свој роденден прославува  вардаров куглар, Влатко Стојановски. Станува збор за момче кој е од првите денови во 2014 година цо црвено-црниот тим. Куглар со одлични перформанси, играч кој е подреден на тимскиот дух и успех.  Тој беше дел од освојувањето на двата Куп пехари и ланската шампионска лигашка приказна.

Редакцијата на Вардар фанс му го честита роденденот и му поскаува многу успех и здравје.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ВЛАТКО!