Thursday ,12 December 2019
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање > (Видео стрим) Македонија-Фарски Острови 12:00 часот
(Видео стрим) Македонија-Фарски Острови 12:00 часот

(Видео стрим) Македонија-Фарски Острови 12:00 часот

Избраничките на Јулијана Дамчевска денес ќе се простат со ЕХФ Шампионатот во Литванија, селекцијата на Фарски Острови е наш последен ривал. Ова е дуел за 5-тото место на шампионатот. По победата вчера со еден гол над Косово (31-30) црвено-жолтите изборија можност за настап во овој натпревар. Дуелот се игра во 12-00 часот и од истиот може да погледнете пренос во живо.

 

 

*Стpим во живо  може да го гледате на следниот ЛИНК.