Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > Останати спортови > (ВИДЕО) Еден тренинг на Хокеј клуб Вардар
(ВИДЕО) Еден тренинг на Хокеј клуб  Вардар

(ВИДЕО) Еден тренинг на Хокеј клуб Вардар

Вечера на лизгалиштето во А1 Арена при СЦ „Борис Трајковски“ момците од ХК Вардар одржаа тренинг. Ниту густата магла не ги попречи во остварување на активностите. Македонија нема затворена Хокеј арена па во вакви ситуациии тимот мора да тренира со допопнителни потешкотии. За потсетување изминатиот викенд Вардар беше дел од седмото издание на традиционалниот турнир во хокеј на мраз „Скопје Ајс Фестивал“ кој се оддржа на истото лизгалиште.

Видеата од вчерашниот тренинг може да ги погледнете ТУКА!