Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање > (Видео Стрим) Пренос во живо од кугларското дерби Макпетрол-Вардар

(Видео Стрим) Пренос во живо од кугларското дерби Макпетрол-Вардар

Вардарци стартуваат денес со првиот меч во 2017 година  и тоа веднаш дерби, нагости кај шампионот последниве 15 години по ред во МКЛ силната екипа на КК Макпетрол. На програмата е првото пролетно коло односно 6.коло во МКЛ. Оваа сезона таа има шест учесници.  “Пумпашите“ ќе не пречекаат во кугларницата при Спорскиот центар “Борис Трајковски“. Фаворитската улога црвено-црните му ја препуштија на Макпетрол, сепак нашите момци ќе влезат со растеретени глави и со желба за надигрување во дербито.

Преносот во живо од кугларницата при С.Ц “Борис Трајковски“може да го погледнете на следниов – ЛИНК!