Thursday ,24 September 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > (Видео) КК Вардар успешно ја реализира и „втората смена“ од летниот камп
(Видео) КК Вардар успешно ја реализира и „втората смена“ од летниот камп

(Видео) КК Вардар успешно ја реализира и „втората смена“ од летниот камп

Како што неколку пати известивме, веќе неколку недели Кошаркарскиот клуб Вардар го реализира индивидуалниот летен камп за момци. Една смена го заврши истиот, поради пандемијата се работи по посебен протокол.  Започна со реализација и втората рунда од истиот, тренинзите се одвиваат на отворените терени на Хотелот „Александар Палас“ во Скопје.

 

*Видеото од активностите на кампот на црвено-црните можете да го погледнете на следниот ЛИНК!