Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > Одбојка: ЖОК Вардар ЕМ го солада во баражот Пелистер и остана прволигаш
Одбојка: ЖОК Вардар ЕМ го солада во баражот Пелистер и остана прволигаш

Одбојка: ЖОК Вардар ЕМ го солада во баражот Пелистер и остана прволигаш

ЖОК Вардар ЕМ во својата прва сезона како прволигаш имаше тешка задача, да обезбеди опстанок преку баражот против Пелистер, тим кој лани во баражот го исфрливме во втора лига. По повод успехот и победата над битолчанки на официјлната страница на клубот објавија:

ЖОК ВАРДАР ЕМ останува ПРВОЛИГАШ ❗❗❗
Убедлива победа во вториот бараж натпревар на домашен терен ✔✔✔
Нашите девојки денес лавовски се бореа и оставија срце на терен..Најсилни кога е најпотребно
❤ ДЕВОЈКИ 
ЖОК ВАРДАР ЕМ – ОК Пелистер волеј 3:0
Голема благодарност до сите оние кои ни помогнаа и ни дадоа несебечна поддршка на денешниот натпревар