Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим (page 739)

Прв Тим

Дибиров,Карачиќ и Тоскиќ во најдобрата постава на Балканот за сезона 2013/2014

Picture 034

Според гласањето на фановите и новинарите на специјализираниот портал Балкан Хандбал,тројца ракометари на Вардар се најдоа во идеалната постава на Балканот.На позицијата лево крило беше избран Тимур Дибиров,миленик на публиката за кој ова е уште едно големо признание по она кога беше избран во ол-стар тимот на ЛШ.Игор Карачиќ е најдобриот среден бек,човек кој прераснува во лидер на екипата, и ... Read More »

Рк Вардар во група со Веспрем и Рајн-Некер Ловен

vardarfans rk zamina za vesprem

  Откако преку вајлд карта Рк Вардар обезбеди директно учество во групната фаза на ЛШ,денеска беше извлечен во групите за истото натпреварување.Ждрепката сакаше Вардар да се натпреварува во група заедно со Веспрем(Унгарија),Чековски Медведи(Русија),Целје Пивоварна Лашко(Словенија),Рајн-Некер Ловен(Германија) и Монпеље(Франција). Според реномираниот портал“ Хандбал Планет“ оваа група ќе биде ,група на смрта, во која ќе гледаме големи и неизвесни дуели на секој ... Read More »