Tuesday ,28 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Генерациите 2007 и 2008 на ФК Вардар издвојуваа победи на гостувањето кај екипата на Арис
Генерациите 2007 и 2008 на ФК Вардар издвојуваа победи на гостувањето кај екипата на Арис

Генерациите 2007 и 2008 на ФК Вардар издвојуваа победи на гостувањето кај екипата на Арис

Две вардарови генерации денес беа гости на екипата на Арис од Грција. Пријателски натпревари со овој противник одиграа генерациите 2007 и 2008 на фудбалскиот клуб Вардар.

На двата натпревари, избраниците на Влатко Колев го надиграа домашниот тим на Арис, а интересно победите беа остварени со идентичен резултат од 2:6. Одлична игра и акции и уште поубави голови за вардаровите надежи, за кои ова е секако едно позитивно искуство.

264037264_235601212027341_415999453151298137_n