Wednesday ,16 January 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ФОТО) Вардарци доминираа во дуелот со Заглебје
(ФОТО) Вардарци доминираа во дуелот со Заглебје

(ФОТО) Вардарци доминираа во дуелот со Заглебје

Вчера во Анталија, ФК Вардар стигна до втората победа на контролните натпревари во Турција. Вардарци дојдоа до висока победа  дуелот со екипата на Заглебје (Полска) со резултат од 3:0 (1-0).  Стрелци на головите беа Блажевски во 40 минута, потоа Фелипе во 48.минута и Барсегјан во 58. минута од дуелот.

j1 j2 j3 j4 j4f j5 j6 j7 j7g j8 j9 j10 j13 j14 j15