Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) Натпревари за генерација 2009 против А.Пандев
(Фотогалерија) Натпревари за генерација 2009 против А.Пандев

(Фотогалерија) Натпревари за генерација 2009 против А.Пандев

Изминатиов викенд на теренот на Академијата, два контролни натпревари со екипата на Академија Пандев одигра генерацијата 2009 на ФК Вардар. Наш гостин беше тимот од Струмица, со кој одигравме одлични и квалитетни натпревари. Двете екипи забележаа по една победа на двата натпревари. Со оглед дека сезонава нема натпревари во детската лига, ваквите дуели се добродојдени за екипите, кои ја одржуваат формата и го подигнуваат нивото на игра.

Погледнете 60 фотографии од двата натпревари на генерација 2009

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61