Monday ,10 December 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (Фотогалерија) Пом.пионери во второто полувреме го скршија “гипсот“ и ја совладаа екипата на Ренова
(Фотогалерија) Пом.пионери во второто полувреме го скршија “гипсот“ и ја совладаа екипата на Ренова

(Фотогалерија) Пом.пионери во второто полувреме го скршија “гипсот“ и ја совладаа екипата на Ренова

Помладите пионери на ФК Вардар стигнаа до својата деветта победа во првенството, откако беа подобри на домашен терен од екипата на Ренова. По првото полувреме резултатот беше оној почетниот (0:0), додека во вториот дел “дожд“ од голови на теренот на академијата, за конечен резултат од 5:0. Атом Фазли постигна два гола, додека по еден беа дело на Антонио Мирков, Фисник Салиу и Анатолиј Петејчук.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23