Tuesday ,18 December 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 > (Фотогалерија) Пионерите на ФК Вардар го победија Работнички, на контролен натпревар одигран на Академијата
(Фотогалерија) Пионерите на ФК Вардар го победија Работнички, на контролен натпревар одигран на Академијата

(Фотогалерија) Пионерите на ФК Вардар го победија Работнички, на контролен натпревар одигран на Академијата

Вчера на теренот на Академијата, пријателски натпревар одиграа пионерите на ФК Вардар и Работничи. Поуспешни беа вардарци, кои на еден ефикасен натпревр, со дури 12 голови, успеаа да слават со резултат од 8:4.

Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20