Wednesday ,12 December 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (Фотогалерија) Помладите пионери на ФК Вардар победуваат и на контролни натпревари
(Фотогалерија) Помладите пионери на ФК Вардар победуваат и на контролни натпревари

(Фотогалерија) Помладите пионери на ФК Вардар победуваат и на контролни натпревари

Помладите пионери на ФК Вардар забележеа победа на контролен натпревар против екипата на Шкупи. Дуелот се одигра на Академијата и заврши минимално со триумф на црвено-црните со 1:0, со голот на Абдула Хасани, на стартот на второто полувреме.

Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19